Характеристика гастрита по белорусской литературе 8 класс

Содержание статьи

Разработка урока по белорусской литературе в 8 классе «Якуб Колас. Хмарка»

Урок беларускай літаратуры ў 8 класе

Тэма: Я. Коласа “Хмарка”

Мэта: — дапамагчы вучням асэнсаваць ідэйны змест казкі «Хмаркі»;

— данесці да іх нацыянальны каларыт невялікіх пазнавальна-мастацкіх

твораў, думку аб нераздзельнасці чалавек з усім, што існуе на свеце;

убачыць мастацкую своеасаблівасць літаратурнай казкі ў параўнанні з

народнай;

— выхоўваць у вучняў пачуццё любові да свайго краю.

Абсталяванне: вучэбны дапаможнік, мультымедыйная прэзентацыя, карткі-заданні

Тэхналогія: прыёмы тэхналогіі развіцця крытычнага мыслення.

Эпіграф

Не шукай ты шчасця, долі

На чужым далёкім полі.

Янка Купала

Ход урока

  1. Арганізацыйны момант.

Добры дзень, сябры! Мне вельмі прыемна зноў пабачыцца з вамі. Яшчэ старажытныя грэкі казалі: “Добры настрой – гэта палова перамогі”. І таму паглядзіце адзін на аднаго, усміхніцеся адзін аднаму, а зараз мне. І так мы пачынаем! А сёння ў нас не проста ўрок літаратуры, а ўрок жыцця. А чаму так- вы ў хуткім часе зразумееце.

Запрашаю вас у чароўную казку,

Што завецца прыроднай красой.

Няхай дзень вас атуліць сардэчнаю ласкай,

Хай нядрэнна вам будзе са мной.

2. Матывацыя. Мэтавызначэнне.

Сёння мы дакранёмся да непаўторнага таленту нашага беларускага песняра Якуба Коласа, пазнаёмімся з творам «Хмарка», які вы загадзя прачыталі дома. Апавяданне «Хмарка» уваходзіць у зборнік «Казкі жыцця».

…Казкі жыцця. Цікава? Чаму казкі? Чаму казкі жыцця? На гэтыя і іншыя пытанні мы будзем шукаць адказы на працягу 2-х урокаў.

Увогуле у цыкл “Казкі жыцця” ўваходзяць 32 невялікія творы, якія аўтар ствараў на працягу амаль паўстагоддзя (1908-1955)

-Звярніце ўвагу на эпіграф да ўрока. (Зачытаць)

-Якія праблемныя пытанні мы будзем вырашаць на ўроку? (Прыём «Карусель»)

абагульненне адказаў вучняў.

Запіс у сшыткі даты і тэмы ўрока.

Якія асацыяцыі ў вас узнікаюць, калі чуеце словы “шчасце, доля”? Запішыце вашы ўласныя адчуванні. (Прыём «Асацыяцыя»)

Галоўная думка ўрока

Трэба жыць у непадзельным адзінстве з усім, што існуе навокал нас.

3. Вывучэнне новага матэрыялу.

Працу над праблемным пытаннем пачынаем з работы ў групах. (Вучні атрымліваюць заданні на картках.)

Вырашаць праблемныя пытанні мы будзем пры дапамозе стратэіі «Колы Вена» (Адказы вы павінны размясціць у колы па прынцыпу: чым бліжэй да цэнтру, тым больш ясна і зразумела, а чым далей- цяжка.)

1 група

Што такое алегорыя? Ці можна твор Якуба Коласа «Хмарка» назваць алегарычным апавяданнем? Чаму?

2 група

Падзяліце твор на часткі. Як адчувала сябе Хмарка ў падарожжы, з кім яна сустрэлася і якую праўду аб жыцці пачула?

3 група

Што змянілася ў поглядах Хмаркі на жыццё пасля доўгага і далёкага падарожжа? Якая галоўная думка твора і як яна суадносіцца з эпіграфам?

4 група

Як вы лічыце, ці ёсць нешта агульнае паміж творамі Р.Барадуліна «Трэба дома бываць часцей», А.Дударава»Вечар» і Я.Коласа «Хмарка»?

Фізкультхвілінка (хвілінка рэлаксацыі)

Мы жывем у бязмежым свеце. Мы, як тыя хмаркі, імкнемся да далёкіх берагоў, недасяжных даляў. Шукаем прытулку, заспакаення і гармоніі, шукаем сябе. Але ў гэтым віры жыццця , у гэтым бясконцым палёте не заўважаем прыгожосць вакол нас. Азірніцеся, свет вакол нас непаўторны, прыгожы і родны. Ён ваш, ён наш…

Абарона груп

Прыём «Пчаліны вулей» ( Кожная група прыдумвае пытанне да наступай групы).

4. Замацаванне новага матэрыялу.

А зараз мы звернемся з вамі да вуснай народнай творчасці, да прыказак. толькі прыказкі нашы будзе аб’яднодноўваць адна тэма. Вы яе агучыце, калі правільна з складзеце.

Прыём «Жакей і конь» Знайсці і скласці прыказкі.

  1. Дарагая тая хатка, дзе радзіла мяне матка.

  2. Для ўсякай птушкі сваё гняздо міла.

  3. Хоць еш крапіву да салому, але пры дому.

  4. Чым за морам віно піць, лепей з Нёмана вадзіцу.

  5. З роднага боку і варона мілая.

  6. Свая хатка – родная матка, а чужая – мачыха.

  7. Родная зямелька – як зморанаму пасцелька.

  8. Чужая хата горш за ката

  9. Дзе маці нарадзіла, там і радзіма.

  10. Дома і салома ядома, а на чужыне і гарачы тук стыне.

Читайте также:  Классификация хронического гастрита хьюстон

11. Ля сонца цёпла, ля дома добра.

12. Далёкая старонка без ветру сушыць.

13. На чужыне і камар загіне.

14. Чалавек без Радзімы, як салавей без песні.

15. Няма лепш за той куток, дзе вязалі пупок.

16. У чужой старонцы не так свеціць сонца.

— Дзеці, ці ёсць агульнае паміж народнымі казкамі і аўтарскімі, літаратурнымі? (Адказы вучняў)

5. Падвядзенне вынікаў урока, рэфлексія.

Прыём «Красэнс». Складанне галаваломкі на тэму «Не шукай ты шчасця, долі на чужым далёкім полі..» (Дзецям раздаюцца паштоўкі з часткамі мазаікі. Яны выбіраюць патрэбныя часткі і размяшчаюць іх у пэўным парадку, каб атрымаўся лагічны ланцужок.)

— выстаўленне адзнак вучням кожнай групы.

6. Дамашняе заданне, інструктаж.

— пытанні да твора, с. 146

-скласці выказванне на тэму «Мая Айчына — поле, нівы..»

Источник

Онлайн решебники (гдз) по Литературе для 8 класса

  • Литература 8 класс рабочая тетрадь Ф.Е. Соловьева

    Автор: Ф.Е. Соловьева

  • Литература 8 класс контрольно-измерительные материалы Зубова Е.Н.

    Автор: Зубова Е.Н.

  • Литература 8 класс Коровина В.Я.

    Авторы:

    Коровина В.Я. Журавлев В.П.

  • Литература 8 класс дидактические материалы Коровина В.Я.

    Авторы:

    Коровина В.Я. Журавлев В.П.

  • Литература 8 класс рабочая тетрадь Р.Г. Ахмадуллина

    Автор: Р.Г. Ахмадуллина

  • Литература 8 класс рабочая тетрадь Курдюмова Т.Ф.

    Авторы:

    Курдюмова Т.Ф. Колокольцев Е.Н.

  • Литература 8 класс учебник-хрестоматия Курдюмова Т.Ф.,

    Авторы:

    Курдюмова Т.Ф., олокольцев Е.Н.

  • Литература 8 класс Г.С. Меркин

    Автор: Г.С. Меркин

  • Литература 8 класс Ланин Б.А.

    Авторы:

    Ланин Б.А. Устинова Л.Ю.

  • Литература 8 класс рабочая тетрадь Ланин Б.А.

    Авторы:

    Ланин Б.А. Устинова Л.Ю.

  • Литература 8 класс Чертов В.Ф.

    Авторы:

    Чертов В.Ф. Трубина Л.А.

  • Литература 8 класс Шашкина Г.З.

    Авторы:

    Шашкина Г.З. Анищенко О.А.

В восьмом классе школьная программа усложняется, появляются новые предметы гуманитарной и технической направленности. Ученикам с техническим складом ума все сложнее даются задания по таким наукам, как литература. Тем более что объем произведений, которые необходимо прочитать увеличивается, а ведь изучить повесть в течение одной недели или даже нескольких дней практически невозможно. Из-за этого может страдать качество домашних заданий, что в свою очередь снижает оценки, а значит, и успеваемость по предмету.

Чтобы этого избежать, можно прибегнуть к работе с решебником. Там школьник найдет краткое изложение всех произведений школьного курса, сможет быстро с ним ознакомиться и понять общую картину действий. В результате на выполнение заданий дома потребуется гораздо меньше времени, а качество знаний совсем не пострадает. Готовые ответы на вопросы из учебника позволят сформулировать свои мысли при написании сочинений и выполнении творческих заданий. Если предстоит контрольная работа или тестирование, то в решебнике также можно найти всю нужную для подготовки информацию. А если ученик болел и не мог присутствовать на уроках, то восполнить пробелы в знаниях не составит никакого труда.

Источник

Ответы | § 25. Белорусские литература и театр в 1860-х гг. — начале ХХ в. — История Беларуси, 8 класс

1. Как вы считаете, почему главным героем произведений Ф. Богушевича и Я. Коласа являлся крестьянин?

Главный герой произведений Ф. Богушевича и Я. Коласа —белорусский крестьянин. На мой взгляд, причиной этому послужили события, произошедшие в 1860-х гг. В 1861 г. было отменено крепостное право, но, как бы это хорошо ни звучало, крестьянин опять остался наедине со своими проблемами. Ф. Богушевич и Я. Колас в своих произведениях стремились отразить тяжелую долю простого человека, крестьянина, всю ту несправедливость и бесчеловечность в отношении к нему: его обделили при отмене крепостного права, обирает казна, притесняют суд и царские чиновники, но он не пал духом, сохранил свое человеческое достоинство.

2. Почему представители белорусской литературы такое большое внимание уделяли вопросу сохранения родного языка?

Представители белорусской литературы уделяли такое большое внимание вопросу сохранения родного языка, т.к. они понимали, что с исчезновением языка исчезнет и народ как этнос. Например, Богушевич смотрел на белорусский язык как на язык, «нам от Бога данный», «для нас святой», считал его основой существования нации. Обучение на родном языке пропагандировала Тётка. Кроме того, представители белорусской литературы стремились вывести белорусскую литературу на европейский уровень, доказать, что белорусский язык – это не просто «мужыцкая мова», а язык, который наравне с другими, имеет право использоваться и в культуре, и в науке.

Читайте также:  Почему возникает метеоризм при гастрите

3. Объясните, какой смысл имели литературные псевдонимы И. Неслуховского, И. Луцевича, К. Мицкевича, А. Пашкевич.

Во второй половине XIX века поэты и писатели были вынуждены использовать литературные псевдонимы, что было вызвано событиями, происходившими в данный период,а именно Крестьянской реформой 1861 г. и Польским восстанием 1863-1864 гг. Представители белорусской литературы считали своим долгом отразить истинное положение крестьянства в то время. Произведения были написаны живым народным языком, в них ставились наболевшие вопросы повседневной жизни народа или общественной морали, пропагандировалась тема возрождения белорусского языка, а также звучали призывы к борьбе за свободу и лучшую долю. Многие произведения выходили нелегально, и поэты и писатели не могли подписывать произведения своими настоящими именами, т.к. подобная деятельность преследовалась властями и строго наказывалась.

4. Определите те литературные произведения и театральные постановки, которые способствовали пробуждению национального самосознания белорусов.

Пробуждению национального самосознания белорусов способствовали такие литературные произведения, как стихи, вошедшие в сборники Ф. Богушевича «Дудка белорусская» и «Смык белорусский», стихотворение «Родной сторонке» Я. Лучины, стихи, вошедшие в сборники Тётки «Крещение свободой» и «Скрипка белорусская», поэмы Я. Купалы «Курган», «Бондаровна», поэмы Я. Коласа «Новая земля» и «Сымон-музыкант», стихотворение-гимн «Погоня» М. Богдановича и др. Среди наиболее известных театральных постановок следует выделить пьесы Я. Купалы «Павлинка» и «Разоренное гнездо» и комедию К. Каганца «Модный шляхтич». В этих литературных произведениях и театральных постановках отражались наболевшие вопросы повседневной жизни народа или общественной морали, отношение высших сословий и власти к крестьянству, призывы к возрождению родного языка и пробуждению у читателей чувства достоинства и осознания принадлежности себя к отдельной нации, имеющей право на существование.

5. Продолжите заполнение в тетради таблицы «Достижения в развитии науки и культуры Беларуси во второй половине XIX —начале ХХ в.».

Фамилия деятеля культуры

Вклад в развитие культуры

Франтишек Богушевич

Автор двух поэтических сборников: «Дудка белорусская» и «Смык белорусский», вышедших под псевдонимами Матей Бурачок и Сымон Ревка из-под Борисова. Главный герой произведений поэта —белорусский крестьянин. Призывал любить и уважать родной язык.

Янка Лучина (Иван Неслуховский)

Стихи вошли в сборник «Вязанка», изданный после смерти поэта. Наиболее известное его произведение —стихотворение «Родной сторонке». В нем автор выразил надежду на лучшее будущее своей Родины.

Тётка (Алоиза Пашкевич)

Участвовала в основании БСГ. Автор сборников «Крещение свободой», «Скрипка белорусская». Пропагандировала обучение на родном языке. Для детей издала учебник-хрестоматию «Первое чтение для детей-белорусов».

Янка Купала (Иван Доминикович Луцевич)

Автор поэтических книг «Жалейка» и «Гусляр», сборника стихов «Дорогой жизни». Расширил жанровые возможности белорусской литературы. Пьесы «Павлинка» и «Разоренное гнездо» стали выдающимся явлением белорусской театральной жизни в начале ХХ в.

Якуб Колас (Константин Михайлович Мицкевич)

Автор сборника стихов «Песни печали», поэм «Новая земля» и «Сымон-музыкант». Расширил жанровые возможности белорусской литературы, обогатил национальную поэзию философской и пейзажной лирикой, заложил основы белорусского романа и белорусской детской литературы.

Максим Богданович

Значительно обогатил белорусскую поэзию и вывел ее на европейский уровень. Автор сборника «Венок».

Игнат Буйницкий

Создатель в 1907 г. самодеятельного художественного коллектива, «отец белорусского театра». Название коллектива — «Первая белорусская труппа Игната Буйницкого». Впервые со сцены звучал белорусский язык. Театр гастролировал по городам Беларуси, в Вильно, Варшаве, Петербурге и везде пользовался большим успехом.

6. Проведите воображаемое интервью с одним из представителей белорусской литературы. Воспользуйтесь методической рекомендацией на с. 154—155 учебного пособия.

Задание для самостоятельное выполнения.

Источник

œíÃ耳&–ñÂXãPŸ!OĎÐǤcñŽân½°áéYtÌÅLNÎhÀDú@D0ނ¾A@ólÀgè#…›à¨ù8ì`æ.z­Î>rvôá7æ’2q0¹0Íóґ–#†éÒËDAôA?U ̂áV /FgÞ,´‚hÇÑfúübDÁ0X-’q,Ž+ð?f;0‚±
.f c~&s}¬ƒfæfˆssOôÌΘ‰Çû»àŸ`ï…h‰dΟ`†=aƒÜ xbZ®C+ƒ9r˜¼lgÁœ‘q6¼ðöÀôá
Æîí¯@֎;ÑB ocW`¤ãf;Q·x2GQ 0ò+`;²4èÙÎ>mÎ^˜ äþÉΕ†sŸ˜aÄ%—3L*® 1tÁ…¸b>Q‹èO$ôDèâ
Ì
â-$#Á…+˜s×ô1b “‘Ü™™ŒnæK2#×V®¦ŒœD›ˆsÌD»µ’&Wàˆxø0WpéMž’t>ëŽ6W>fV5q˜Öò03ý‰$GÁçÉèÆÊ†+˜¹XÚ°b¤#f»:3£Ãç՟Õ>¯’ƒ‚6¬˜«&WÍb¡OÆÑ3QÈsäüÃOÌý,ù“YÅXFðã(áóBžÏ½pNÑÀÊ+Ÿ•`sM®dV=+s2Ó`Ž˜}HÂÆå¤
Ž’Ù‡01kk1Ó8böM®æëÉHø¼¸¢aaàzN¥Ñ8BM7¶‰Å3Q”´Î•·³4¨ ‡™›ðyÁÇÑ|Ž4ÅÑÆy1Kû…•….{PÄ*§lŸþò¯?¾µ€Ú~ûòՇßpö©Íçô»_þýŠüýõåÛ×O~úøþõ®øÓ7ùçëû7ý
©ÄO~ñÅË»Þÿñõ­}ÿòîw¿o/ß½þüÖ^¾þ.þò·¿_ýö÷ë?ããxýë?~øòÃÏß÷Æt©Ï‚‚u?›ÿ÷¿ÛµE» ƒV»F
ÃíŠ×°
£4y-[¢e”»¯eW´ŒÒcµlªyɯe%Z†å2½–Ñ2.óVËb¨«,×u¯i©šÆ/@^ÓT
ཨWRU¬ÊáՁTu€ß²½Bª@Ò«©*ï½½RPò-ÚÆ°×4U žåƒRŀ¿¨xÕ`©j€ïË«KUÜt,¯,ù¾xÕ`«j0£-¯lU
p¯¶½j°U5ÀçöªÁVÕ ßã·W
Žª¸Å=^58ªàFýxÕà¨j0o;^5¸ªà‹ÁõªÁUÕ ßo®W
®ª1ÛuÿB$ÿDíš$êªà{!½õ§*(tóOE]Õ>7ê^QCU…à#/¯,Œ¡êŸ
¯0Œ¡*¯4Œ©jCv>«4§ªõM¯¡
ÐO÷cù9Bòy¶Ù8U!øx>Ì
ªBp×G˜»U…àCø4+Dª
Á½iVˆT»¹ÁƬ¥*wT”Y!JUnœ)³B”ªÜ—Vf…XªBp{L™b©
Á]PËý¬Y~ØÌmlf…XªBp¯Ó2+ÄVâٚiVˆ­*7@n³BlU!¸qm›â¨
Áý‰Ç¬GUˆÅÍ¢f…8ªBüg¢×¸«*7›³BU!Ö³/ÓlœªÜRzݒäIÏNU«q³«
Á£Ý¼-©«
ÁÝàݼ3©«
ñlx÷*ĪBpðð*ĪBln÷÷*ĪBp¯ïð*ĜªBpK÷ð*ĜªBlîx÷*ĜªBpãöô*ĜªBpþ4+DÈÛV71,³qªBlRf…U![„Y!RU’LiVˆT⁵Ì
‘ªB»wiVˆRâ%2+D©
ñ`Pf…(U!ðu–Y!–ªøö=—Y!–Ì673+ÄR‚èâ2+ÄVâ’À3+ÄV‚€â6+ÄV‚ê6+ÄQ‚ ñ6+ÄQ‚´é1+ÄQ‚Pñ1+ÄQ‚Dü1+ÄU‚èð5+ÄU‚„ø5+ĕ8BÈf®ë!83×e®Ì6ƒp]&á|w¯H„ŒDs÷it¯J„ÌE÷32Íý®aÆ£C棹u7̈tȌ4+넓™“æfá0£Ò!³ÒÜ÷nZç¥ L»‰éÿ™&3mÖ
š&6mæ¦C§IN›ÑéÐÙi2ÓÓ¡ãÓЉ0ԡԃ¥žÌZ¡CÔZaƨCç¨Y0ËLR‡ŽRã~!Ì0uÈ45‰0óÔ!Õd=ŒT‡ÌT³Ü`˜©ê±jÒ%a«C&« ʄ™­®fýÈ0ãÕ!óÕDsÂLX‡ŒX“2
3d2e͂ aæ¬C­É5…µ™µ&¢fÚ:dܚ^ÇL
3s2sM¾-ÌÔuÊÔ5Kö¦»N»&Q—fî:eîzÌi&¯S&¯‰#¦½N½&Y™fö:eöšEµÓ_§_“åL3}2}=žBÇf­ñkHO32M6Í vÊ 6™Þ4Ø)Ø,{Ÿf;e›qšì”ìñ”7k…aó=i¦°S¦°‰`§ÃNÃ&Mžf;eû)£o±S±É¯§™ÄN™Ä~Šø›Qì”Ql¾i$Í,vÊ,6áÿ4ÃØ)ÃØ¬cf;e›/0H3Ž2ŽÍÊ iæ±Sæ±Y»Í@vÊ@6ߔf»;e»›e’Ҍd§Œd³‚Fš™ì”™l¾Ü)ÍPvÊP6kv¤™ÊN™Êfù‘4cÙ%cÙ|…U™¹ì’¹lSf6»d6›…oÊg—gó}ze¦³K¦³Yj§ÌxvÉx6«•™Ï.™ÏæËh—h³NQ™ í’ m–*3¢]2¢Í7^–™Ñ.™Ñf‘§2CÚ%CÚ¬WUfJ»dJ›¯0-3¦]2¦Í
Yeæ´Kæ´Yì«Ì vÉ 6ßI[fR»dR›åÅʌj—Œj³RZ™Yí’Ym¾d¸Ì°vɰ6k³•™Ö.™Öf™¹2ãÚ%ãÚ|kt™yí’ym¶+3°]2°Í}e&¶K&¶ùð2#Û%#Û¬
Xff»df›Ëm—mó½îe¦¶K¦¶YR±ÌØvÉØ6«C–™Û^2·=;_W÷ъ_ÿ“VU
endstream
endobj
608 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`¤à’¯È
ñ
endstream
endobj
611 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`¬à’¯È
ò
endstream
endobj
614 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`¢à’¯È
ó
endstream
endobj
617 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`ªà’¯È
ô
endstream
endobj
620 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`¦à’¯È #
õ
endstream
endobj
623 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`®à’¯È *
ö
endstream
endobj
626 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`¡à’¯È 1
÷
endstream
endobj
629 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fd`©à’¯È 8
ø
endstream
endobj
632 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh à’¯È
ð
endstream
endobj
635 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh¨à’¯È
ñ
endstream
endobj
638 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh¤à’¯È
ò
endstream
endobj
641 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh¬à’¯È
ó
endstream
endobj
644 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh¢à’¯È
ô
endstream
endobj
647 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdhªà’¯È $
õ
endstream
endobj
650 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh¦à’¯È +
ö
endstream
endobj
653 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh®à’¯È 2
÷
endstream
endobj
656 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh¡à’¯È 9
ø
endstream
endobj
659 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdh©à’¯È @
ù
endstream
endobj
662 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd à’¯È
ñ
endstream
endobj
665 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd¨à’¯È
ò
endstream
endobj
668 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd¤à’¯È
ó
endstream
endobj
671 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd¬à’¯È
ô
endstream
endobj
674 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd¢à’¯È %
õ
endstream
endobj
677 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fddªà’¯È ,
ö
endstream
endobj
680 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd¦à’¯È 3
÷
endstream
endobj
683 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd®à’¯È :
ø
endstream
endobj
686 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdd¡à’¯È A
ù
endstream
endobj
689 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘f”wÉWä H
ú
endstream
endobj
692 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl à’¯È
ò
endstream
endobj
695 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl¨à’¯È
ó
endstream
endobj
698 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl¤à’¯È
ô
endstream
endobj
701 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl¬à’¯È &
õ
endstream
endobj
704 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl¢à’¯È —
ö
endstream
endobj
707 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdlªà’¯È 4
÷
endstream
endobj
710 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fTæ’¯È ;
ø
endstream
endobj
713 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl®à’¯È B
ù
endstream
endobj
716 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl¡à’¯È I
ú
endstream
endobj
719 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdl©à’¯È P
û
endstream
endobj
722 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb à’¯È
ó
endstream
endobj
725 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb¨à’¯È
ô
endstream
endobj
728 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb¤à’¯È ‘
õ
endstream
endobj
731 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb¬à’¯È .
ö
endstream
endobj
734 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb¢à’¯È 5
÷
endstream
endobj
737 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdbªà’¯È >stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb¦à’¯È C
ù
endstream
endobj
743 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb®à’¯È J
ú
endstream
endobj
746 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb¡à’¯È Q
û
endstream
endobj
749 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdb©à’¯È X
ü
endstream
endobj
752 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdj à’¯È !
ô
endstream
endobj
755 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdj¨à’¯È (
õ
endstream
endobj
758 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdj¤à’¯È /
ö
endstream
endobj
783 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdj¬à’¯È 6
÷
endstream
endobj
814 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdj¢à’¯È =
ø
endstream
endobj
841 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdjªà’¯È D
ù
endstream
endobj
844 0 obj
>stream
xœ+är
á26S0µ4Ö3²TIár
á
ä*T0T0 B™œ« ‘fdj¦à’¯È K
ú
endstream
endobj
1 0 obj
>/Subtype/Form/BBox[0 0 405.35 629.29]/Matrix[1 0 0 1 0 0]/Length 29613/FormType 1/Filter/FlateDecode>>stream
xœt½[Ž%9%öß«¨¤CoiÞBÂ3þÈ2`ÏþëœCRŠ›5h +ɫГ¢HФþß?ÏWúóà?û÷ûïÿÇÿ9þüÏÿµÿY¾ÿ×éÏÿúþþK5ϯTþ´gõ¯”þüݘ§|•˜ŸƒÉOrŒ}õ“zúꝘ޿rþæúj=_küsµn_ýƤš¾rµþ_ýÿRKókœšrýíO._}­üçÿû¿P¤—¤ªSÿjœŽÞúׁÙU÷þ*“úx¾á]}¿à݅Òÿ|ÿw0e¢{»†ü5ºû Än£°c_ýæçWÏ~þû¿/[¨½­_ÏÁ°·åk̆ûWá²ô¯Ú/}Ll;0õk²„Õ0ÕÐ2—Èà»·Âüüê™z»ÿNgùÑÛ¹Çr–?õ•Ї]Oûš7¼{RՒcör&gU_›}±Kfôm÷ÑFsal&g&9§fãÙäÐ9×6^‡só:óìíÄn_é)i¤ÂÂÏÆ¼ÈØ1‡Ô?æƒ$:òs×­=}éYäD:Wþš7q¤õdN­éJIÓ°‰Ëpi`6É­]b®epâ4ÍUnøûê‡0?¿zÆeÜ^²d½_Ï{Û¿ÆÁ¤U†Hlo5l€óÀCo³¿,ø»ç›kEgIfœÅ1gIV^7A^˜CÚ1žßÏÿø/?Ïa51ښCZkhÍ6LÂٕ0Æ8÷
Ì«Ä&;͒Èp»¶¢6¾µŠùÏOÙ,djå÷WèÉ&+`0­ÿÙ_‘ð7¸©ÖæÁc̞¾:z­c£å¼
Fß÷L÷˜Ýï¤5

Читайте также:  При хроническом гастрите что можно кушать

Öi‡88äÁˆCî¾VɰÆÿr__ρ¿ÕϧŸ’J:p)7‡¦ö‹ž9˜f{]rÃåÅÿ0ëùpLô‚á¸JL£,ãlyš8òc†¹þ¥Úø“¯鏄»dk“Ëx×†É Æ¼°hÉ18ãX»Å}6ò¿¯~óó«g¢ÇUî&ôvïєƒïöÃ9j˜Ýö’…¸€—˃‘øºkh‡i¡v˜ÇÝÕ`0ÝRW÷‚­³±ÑÕM0ׯÎeéuLx/½Žcp(¡Ä–Ô¹›ÝmšFÓ½oiƲÊ>ZIX»Ç
w;Ї¦Ã὘]u8fo?ÎÀÖòa?ÙVَP—ËfõÅ s˜ØÇ|øê&.Õ¯6ñC@jukRdøY¬¥î£jÚVÒ®8ÐûOÝu5ÓÀ’N~Ȍ™º›çÚju³€|#³Ä®¼„÷;iåV¾ŒQ“êCzâÆÕ+˞Hçk©Õh/˜O.HX‰½É)Ð518ÀF;¿(ó·ÅÏUÇS4c»„Øè´:[}¶h­ÇøúÖ^~a’Ä»Õj˜4_˜Æ^½jÏôºØu-.ˆ8C¯»×å.ñ,±çý/h3àM½:>S¨Ýçšm†öY¤A
ǽÍi³N
×N°Ñކëf«+û/ÐâžñE=šønÓùæt=ã÷i4Wu|{‰âÇò4º6øôêM_Òd’Dze îþ¿Âós—yt,&õúõ,béù˜ÍüP¿ªTYfâÀiû«-€U~5÷¾Ý3s—‘°ùÌik–ÍMÊ¿0§ÏÀôr˜òÆìß뫞M›O{ë=cœÅ¹q¥öá´¨_ÃäMŸû؎ Ü VS±ïà³§D·ùõ¾ÚpŒ÷Âjˆ^¾ÇñMÃ@´K
{gÔÀ¤µU¯ÎžÓâ0Ú­‹Êšcp­?QTñçÕ.aö”ÂÒ)±9CïW
GŽñ^x
Þˏq|cÝ8èfs¼Í‰þ³ú*ŠÜ˜´ ¼]=]›+ܝSa`½è˜.3HÆtn ÞݝØ÷žð½å5ᬊÆïi3è5ý‹r0а›bÉøf33’§n­^0êÀaÕ¯ÒrØïrÁ×ȳ…ŒŠ©Ø›ù釼0yù&/Ú4½Vb÷»Úô·ù’FnôýkÉ̊£¯¶ú%Ý]Ìb#Â`ü[ÿYh{‹;yRÞ¿=÷fßõ-~lvZT™Ý˜Sf$#€OÌÝúckü‰Ù“„ãçç×(42X[È ÷Á/óD6úâGºy‹4F,Ûºá)z=˜-+îeÛtí´}†×)型$øûê„0?ŸÝ’ýÊQ‹–³¤ðHŸm䌳akjÑ0(̚µŽvÌêùTý0Ìϯž©·»žçM1Ö7Ãätfp¹á½JC}3êSSM&·)¬ÞT@øÑþxaš&Ú>é{‚*7 M’ºŸC;æ` S«Ñë|Ú«ÆÑ«¯wþ8™„ö92×@µÎ>“UÑÁf*4?Õ¦ÎsÀ«ê4‡4¨ï¿È 6­±„L 7ã†÷ðºz˜=1Œ
‡…ì6;¦OÈ7“Ù½jZ–]C3xÖhóû×ÈDƒRðÆ‘™ †Î‘=ã͆ûͦ9Ú×y²ëÍ6¯*™ÓI¨¶ùÙmXO@Æî2×2ÄÝ:G%®/Tè^|ç±
CÄòòp
¡Ø4ƒûR·t؛t(:£]%ž|°îÆc’UºÄ¢Îeé¶Yd¸ùe×1I«c»KÞc$Ø·ú
oR(ö…a6ñèÚÕ¹¿úT›ÉøKÞ+ö{/Í3ÿ]ÈêÎ Üq“‚íê ;ó®E~œ¿ìÖk»JÌdbë$!}ÿ»-Ýqâï?»õlò¢#ZIn)ž¶Ö]dèœ;˜=…gˆ4)܈GgÜþ†—ĹœwµÌ«Ÿ6³
Þ8ætgwckžwwsºã_þ&:´;Òó«CïÖ9==7á*‰w›h!óæç`°C¤ô-Õn‚ÿæú
zÖ? é ÞöoL|½iËØ¬Çþ»´@ìí[AÆ üùw—W³Ç‚{Ûba–¤­±Ï¯ Ê?4•EŽcçÌö;¯£xj˜Ý‡†>

ûñɲsñjf˜äÒ±»>0Fe°¢²ïÝ`É«
J€û>I®ßùN%à3YŽÙòbçtn©  dî‘R œªu~ë[žös#ló¸c2šƒÉMvˆ}”4XIþ…Y5ýš*Qöċ*@æ×ŒÃ²bÃxÁÝ5´ÀLép^Á’Šç
,×ÇfÙõú}ª§ës‡OŽñ.XÞÃ×HѦë’麖oq璒×
ŸåsL“ö5øúy«±‚õ,Ôl‹f8|špŒwÂkðN¾FAíËìEwí˜Ä~Jû›µ|]ݜ2×Õ͹%©~us>¼Ð»°»†˜)Ýoîó¦æÓK´ÒÕÍ4‹6©¨ÝæZ[=&®úͤ‘c8e60_
^0¾Oo>3ee—Ë
ŸA9¦IíC
7ŸA뢩ݧÁ!&M:t>qw•ïcdqé´Ö&ˆíE—‡ëÛ¤‘l¸x«oIü£Q-ºàéKé˜Nµˆß/w•àÀ÷Õ|7•è£Cr©pÔ0•hƋlk˜&²«äŒBìN •1dÀ 0“7)pjaÆØ‡÷nN_BoxNoçÝuofqegõÞ!è›1—àrÃÓ4 ƒÔ€8‡Ug{áœ-n—ñ8¡DÓ¤-nß=T¶@þÄJ?7܆S¹çÒÉ¢“™CjÒ(4mƒ†AÏ1ÁÈßó@êZ¸_÷Êà dq©”Ic“¬R¹°ëO’OyȎƒ,MæŠñn“KëS52²O5k¸Q»ÙpúºO»µ·Ö‹“®Ä{ÃSàYv»THÑìbC«cWuu¹}ª^‰Æ¦ªž{f놧nž:·²­›ö
ón¥%1DsCãS¾¸Îž‰›ç¬ú:ç0Û& 6­ÓhûcêEN®Ît±B“~Tÿ?0Í-6¸ºšÿBœoжù?0ñQŸz!°gàæ²ü“þODl†ÕyÅù/Llµ’ò/„sÚ÷¬Èlª¿÷1uÅÊ`M×¢vÝïsˆ†ŽqÀ…ÙÙ@„O߿ڔV¿|ªmÿdÜa]û’ãÞèÚ?ù‘¡ål š .ñ’Fœk]°m ƒÑb
ëòk9û…}ïZ/±û]fì ¯ô¤©×ºà°âلõ0âõ³{6Ð.AÓpmž½ZíÚuâS×÷¯y—=)?Ò]§Ëtº©ï`‚îã«ß˜½ÎqrªêÝ/Äùfs¨4ÿ‰9mÛG¿ÒÇÝòoÌÑóÞfqlÊ´˜“Q²7îˆh*õoý3«™1aÁm¯þí¥îùŸ˜3ÌaçþoL£úùó«ÃÄ&îrïß,óRìßÃåٝðNÉ÷îÍð@HWùl_À-ßû÷Ý$·oåæÊèÆHÚ(¶}s·c›ýxíޜ›É¢V ÓÅ)vï}÷Æv/€Ú9þÐĽuóx.½bƒ®¿içbÜ ±sov.à~6n€¾oc¦bãsïÝ\YÒöÄ$ôÓíišÞi%Œ·Úþͽ†4n6:߸ié`Ü ´?Ò¸è³iÇ4Õ)ºs0ѝG‹sºcˆèN|Ý Lt’¯Wg>–=2{ûS‡üaB¡÷ÿÑf#€G,-§Á«ü
CWã*áðÀbµIŽÝíô^ Œ
ýkò(îðz˜ÀTŠnÞÌt9`uˇ!
«ý9oWƒ4øØ&Àߣ«é‰Mm3þgü?0Lõ*UA=-̰¹äÏ~JÀÌÇ!!fæ›LÊt_lñ©¤«Di[
ß꫍ÍÙ_&|X–:`9mòÇ4šr{¥+ÆÝ·pYrÀü»Û^»Ý%6üÜ¿3:,Ôçzj̜É=
SÓçA–oû*Z¥ª³á‡~
΄¢ŠýiêW‡N4„aïxçRR3ýÂSKôŽ®0^BËh ´0ÛØ§r¹KÐÇpÃ[Ðb§¿°á†Œ/J¶…W!m³;›¸ùÅ^–{
¶“¦/80Ú7A…ðÓÉè6zX)l@ÑfsÄß VN|ØÕ7é†Þ‹/íkŒ3÷ަjü^µMÕÁ%H#u¯©îsµ‚‹è³®Ž¤Pá>×nR ÃU»JޒÿÞdÉaM¯¯uÃ
lרp™½J´L&öPƒrUï]ÖJº1{^éÁy*hsyšðٌ8tlïãŽ%à=
z†fÛ+–ÃÆ ìËu&
«é%°ibƒlWaל»ïšÀˆC¶Í
†…;Q´Y­töًµË뗁$M#/L§‰Ô²0ëⅸ-`Jag úNn¸‰È÷QŒ³|àÒ:@ÚmT‚S 
ÑêÔ-XÀk€øù…08öÓ¨thînMh7#]4Ð-¦7Øû3Ӂ à‚³iòG­I˜{çâžûÀÉl§€³-k¤¢Rƒgg`2­ö$n5Ã+;¦&é¿7ړ¹îðmèR’KÔ*æ?¼‚€é³}Ÿã¹1OӖ²S·»åÞ1ãaTT”àŽ}ñšO;¶ mcL_aÐK49Š,ú4 í^ÛÖå¼ÎAæðXæá}0C.tc3″&9ÞÌ0íêMtç%öR¬án`A Ͼn*{JEûY´ßFÜsÕðMQÂa2Ǝ6CéòçBèLHø¡‘ëw‡FQ’ºœìx£Ä»mÇlxœò
g‹LŒ_YaZÐ$t»“ѾÑOŠ’Ü þƒLþþ/)J¡ñs§C«ÙÉÔ~
¿èîÁê3ñíjº?´]dSD×>Ãq_¹ï´
ýx˜³þýkçÊFÖt.@îkŒ¹nÐÌvãCwÁ¢#˜ŽM{ÍJÌþhwB>ÍÆå˜Ûã
cf¨!WMGó8Ê0í4ОÞK´?Ÿã+$dñìG—B€ß±_ Xò º–ï‘Uã ÍvøjS&!‡ÑÄ»y&ÉSnÁ±‹^èœcíoÆÂDïsÒ°ÞCøVýEÿ=)
vöJ>“Ÿœõ»ÄùI47ùQ½áþ0Þk`õªÒ%ŠoÐiçql»Ô«.¼ZpÕül‰¬Ü’
ýF^%fy× ¤¿ÚXCš•€#Ïø
Æaã[ó
ö·9ԟùƒæxϯÃZsƒfàúGÆ[nj,´i›šzLKˆÃf}r`~d–#³¶ožP¹ÈªéK„™‹îZi÷祠lL0GēáÁΕ¾M™Þè%àoÙ­F½JlY4Í3]ïÉÐrFî–™‡»&Câxì ¶°À²®‡Ô|¨)ÐØÎe|Ðè
ï’ʆí¨Ý3€¶Ò0üVÉÖ~—5ÞõìÌØÛ˜a}$œ¼E6ÉÍW¨M:ßÇÌE,ÒôIp¹è˜Ž²êH&$bÓ³U.Ÿ˜EN&ÜZ«
y‘íÝO§%ý%W‡ä“6€ÍS ‘+ð‰ƒe¦ÛdÖ¹1±‹7Ð~P^pÂïüÂ0“’O†‹+( Ó)n1zÌN´Ý¾ÕÎßõÛã(d|èӯÒKÿÜ%:£±Ù;×fÀUÝoÝOmu¦Õ¯æíx_ªæO¿!@JÇå.ÞÈ: mV1ˆGî_hnŸáö#XäV«d +2·Í»„íðγêÀ² ÝÁЃØMÊb
Ô]ò¡:î¥4F+’6ö4 «º‘‹4@ƒ·ys«ßˆ°rþ|ÖÐ9x”0¯Ïí ðªuJ»&Ɏ:޹°É8Ÿ§£,¡å‘òœ1ø÷ƐŸüØ;6‡)ÙUÓ,„uŸeזÚaŒˆ
ý7ìçP`젂ÝôÒÉ7ÜHç¤+™·š§DY_×QYZ²Ÿý0-7¢À2¾‡«ï«¹BÉgùÿ†Ï cÃÔÄkîkžš§ifP»Çiê˜Ø7°}ãU’$¬ÁC0Þ#’)ïñoØ)20“õiJ_¡)Ätê’—ì´-|-ÎÆ±Åж–úؖÚ+6JÐoF&oàt606£Ã×Ð¥lB̆§é2B¹tØwP 6א,øì2íc+«5+@XMf³Á&߯]ŸçúßÀ>êÀðÖfÖÃÝòÌÆŸÎs¤Ü,gXouŽ—3¯Èxâ«’á‹»!F!ùògÝq| §¿±=ã֓ÛM¹ö§K®zO¦Ã¾DŽ&w0ÙãSXTúÕâٖù¹d`ïíoØ·}`ªW¨¹Ø¦ê°ŸÉ(a3í¼É×â0/_­(aK5ØJ_m!œë6¤øŒ#06R£Ä—mÀI9¦ÒH=¦Úáà_±¶ÀWúëtÑ DÍÒNBäÏÚìêï…ÉÓ¼ñi’‡)ÖQˆ?ØÆoå1)Ä1?ß½|}“i’†U_`§ŒZ}õ¿õcüaìFÜ6ÃV`*šÙr3E)¦°BY¢•Éåæ=ìï/žAãû)KK$]dá+Fó@`6Qµ®»=(ÉÕ.%péŒ ®qm¿»¯S& DdËù¹Sˆ@4±®-p녬>ºØ€.k؛NÞ²Ù¾ ̑ËJï%ë^U]|¼sˆ/Ӳż¤,Ø,¶ô» ìrÆEWaš9/O¿@7ÁbÑòÂp›=¨V½vÕa»¿J ð`Ü)»Çä^ƒI!åë.€´æG„]ÖõͤbW›™Z»òô€wprxÆ)‘S3X5dÌè¼[͸V¼
&7û
‡Mù`4Õû`}Ù׉×âdìÞ¢åcÐIR},œt`c©n÷„8;‡U«0rÉ,aôô.3rz—ÃnEÌd…œû[Vd™ôùÔo6ÙÅLš¾%ŒžPéq‡%ú0lª‰YÕΦô›b×?€èîÁh@Ðëß°nÎs†éÓ°[2y4×.Œi#m`ÕãmÒd?þ´,%è—SOSå?a§¿À…–.ë΁+•ØCâ{/LÂjŒk‘–{UÅ՞L}wj¨…åW{¥àsJÔzo´Ç8F#eúÆ
D½çªBXI‡
֜´¯t¢86’cb#ÂVÞ«$Yx‹‡j¼ONWÞçß°Sf`&+Ô¤ 93r÷)Õo6ß¾O|EÎNò5ó¾¦üܗܪvŠÐoF.o ú{0‘ÓãE±gNÐ2÷0¦Ì Þç3`ßIp­ •${Eu­àÂØ*ÂkÝÒDŽ&ÁEç«G›y­rõ¹Ìÿ
£v’eØLÐã,¦2Éx£ßža€Ö #jÞ«)°]2`ëÎ.Û
e1óÁf ?Ãžc¼õ˜ ÷0h–Ò1èwN‡}‘Ñ/8ÛZVï

kº®£Úf3JØlÇaoëqø˜¯˜—ðåNh«}ñJ#†SB”ò>ü80Ʊ,z½x¾‘³Ï¦“»OvÀÁÇbC¸fðy™wšðœ/ªÁ=`a8z[ÅØü²+9ømӘ¯hÃCòSSö„•RVLG.3Jô‡ö}ր+üÎ/¶ÎaPÉ;{¸¿ù¨[[¦„?
P¬{hÝ`§`h6ø[ñ®°ôG‰)’©¯28„Ì.8ewï˜ÖÍLúéåyր>)9`:H†0¯pÕz}â ÜÌæ¬cp05‡Ã )£5/®.SN‰{ZDÞ.GºÉm£H¼²›Þ;›¸H|. Ý’+Ä«fW¤Î´àª5n®ÖÒ¸©=R}ur­ ý5ý†t í8Ge`ì0ÝÄù†°sñ44üdcjíAmð4¥¬Õø9°9gènQɪg6…=‡’e5ãxЈk_Æ2)ûáØ÷I“rÛ­Ê?4Zåc{Q1Ò`Íu—¨ö…Õ°;)&=V¢‰ÈAô¨ŽL9Ù}Ùî’§Â9޳ „8(AæîNùlw¨óPÂ
¦Ë™B§„”òÖä{R‡îÂQ£ÑxTè`=¢»}֞ä¾±-E†o¥†³cŒIö­º–r¨oE%ݶ㢱>Ü3ýo!ǸïOf&‚f¸ÒÕuº{^§:É%qS»á“®Ïâ@‚K˓M‘¦-ݵR‹OŒA®»sÕyt ˜ûP2ïTåJ¤}вaÌ#©™ÆPÈE/¸ØLFÅ?’ª·jºze’z€ì¤|œN9Â-ŸA¤â_ìÖ9psÙY¾=n’‚ŸÕ5Õ6­
fŸéÚwÀdN͆ ZZtCŒfÙË»@:Í3·ùpð[Ž ‘Eû ®Ë~—CT¥…¹Q䊴;šöëéÊGç%LI=®}°žÝ4#¥ßp6¿¯À4šãèý„U [æ*@ÁÏÙCãö¡*ðÞTÆ[¢G¹;È!¼~Þ;«|Ʋ
@­ÓEj©úž4’I·­Õ½]lÖð„i›³,Œ…äÏó‰/ZçíE€á^ïx/ދl^ÆVÎÐIg=á+ãÃA`™•@ð|²÷Õ*ÇDh¤OÍÒ¶›öFÍ´rë@aªåQڄÖõ»`~!—Í(ÑY¶k3Ё›¹&éøC
eJ©Zæ6*µm˜ó4Z
q €Ž|ÚÒcLL,œUª«Å÷6L}1·±Êô6ªÐY£‰Î9í7±Õ7pØcîgÆ·LÆ~Ä çüüXp9 àp^{Ÿ$Š*GެHøõF~½Ó…WÎB­áØ;!LVóêMG¿Óèl2䲞3É®ì%¦ŽÍjn½ÇÞwL3·^æð»T0oãˆ,³å׉èƒhæØ‹,7±£æg޽>&Ô°;ö~̜̦8»ÎêÀȱÞ1´
™¤{ÇæÉnCå‰ÄØS7˜äµ#ÜaÖ¿¸Ét

Источник